Taştan Dekorasyon ile yaşam alanlarınızı yenileyin… Sakarya’nın güvenilir alçıpan firması…

Taştan Dekorasyon
  • Alçıpan
Hizmetleri...

Sakarya Alçıpan Firmaları

Alçıpan yapıların aksesuar konusunda farklı inceliklerle beslenmesi anlamına gelir. Alçı maddesinden özel kalıplar ile yapılan alçıpanlar yapıların tavan, köşe ve yüzeylerinde estetik görüntüler oluşturmaktadır.

Sakarya alçıpan firmaları kullandıkları malzemeler ile yapılarınızda köşebent, pencere ve kapı kenarları, tavan yüzeyler, aydınlatma ve armatür etrafını süsleyerek değişik dekoratif görüntüler oluşturmaktadır. Bu dekoratif görüntüler alçı renginde dolayı beyaz olabileceği gibi isteğe göre farklı renklere de boyanabilmektedir. Renk seçimi özellikle iç duvar boyası ile uyumlu olmalıdır. Sakarya alçıpan firmaları birbirinden farklı tasarımlar ile perdelik ve korneç bölgelerinde de şık tasarımlar yaparak şık görüntüler elde etmenizi sağlar.

Sakarya Alçıpan Fiyatları

Sakarya alçıpan fiyatların istenilen işe göre değişiklik göstermektedir. Örneğin metre tülü, at kalınlığı, işin kapsamı, renk seçimi gibi tüm etkenler yanı sıra istenilen dekoratif seçimler de fiyatlara etki etmektedir. Alçıpan fiyatları alçı hammedesinden ziyade üretim ve tasarım sonucu meydana getirme ile alakalıdır. Ayrıca montajı, imalat ve sonrasında ki yapımı da titiz işçilik isteyen bir dekoratif yapı elemanı aldığı için değişken fiyatlar olmaktadır. Alçıpan fiyatları öğrenme adına ücretsiz teklif almak için Sakarya alçıpan firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Metraj bilgilerine göre en ideal fiyatları öğrenmeniz mümkündür. Tavan, duvar, kapı ve köşe kenarları, aydınlatma etrafına göre uygulama noktaları değişiklik göstermekte olup fiyatlar buna göre değişmektedir.

Sakarya Alçıpan Tavan

Sakarya alçıan tavan uygulamalarında aydınlatma ve armatür etrafı, aksesuar ışık etrafı ve perde etraflarına uygulamalar söz konusudur. Dikdörtgen kare, dairesel ve farklı uygulamalar ile daha dekoratif şık tasarımlar meydana gelmektedir. Alçıpan tavan uygulamalarının temel amacı katı sıva ve badana görüntüsünü daha zarif ve hoş bir duruma sokmak, korniş görüntüsünü yok etmek, aydınlatma ünitelerini daha zengin ve dolgun göstermek gibi farklı tasarım ve amaçlar olabilir. Tavan uygulamalarında farklı renk seçimi ile ışığında katılımasın farklı bir aksesuar göstermektedir. Alçıpan tavan uygulamalarında kartonpiyer ve alçının buluşması ile dekoratif şekiller istenilen ölçü uzunluk kalınlık ve renklerde döşenebilmektedir.

Sakarya Alçıpan Ustası

Alçıpan ustası öncelikle zevk sahibi olmalıdır. Dekordan anlayan işine sahip iş etiği olan birisi olmanın yanı sıra, malzemeyi tanıyan, malzemenin renkle uyuşmasından anlayan zarif kişiler olmalıdır. İşçilikte özellikle kırılgan alçıpan malzemelerinin çatlatma ve kırıklar oluşturmadan imalat ve yerine konulma işlemlerini yapmalıdır. Çatlaklar tamir isteyecek ve dekoratif görüntülerde çıkıntılar oluşaraktır. Alçıpan ustası özellikle pürüzsüz yüzey oluşturma, yüzeyleri zımparalama ve yakıştırma işlemlerine de son derece dikkat etmelidir. Dilerseniz Sakarya alçıpan ustası ile iletişime geçerek fikir ve görüş alabilir, fiyat sor<bilir, proje ve düşüncelerinizi paylaşarak uygulamaya geçirme noktasından teknik ve fikri destek alabilirsiniz. Alçıpan ustası sizler için en iyi tasarım ve uygulamaları açıkça sunacaktır.

Alçıpan Nedir, Asma Tavan Nedir?

Alçıpan uygulaması alçı malzemesinden dekoratif olarak tavan, duvar ve diğer noktalara aksesuar uygulamalarıdır. Asma tavan ise 50-50 veya 60-60 karolar panellerin tavanda alüminyum profillere oturtularak uygulanmasıdır. Asma tavan genellikle işyerleri ofisler ve kurumlarda, üstünden daha fazla tesisat geçen yerlerde yapılır. Bu vinil asma tavan olarak tuvalet ve banyo gibi ıslak zeminlerin olduğu yerlerde de uygulanır. Alçıpan tamamı ile yapıştırma işlemi olurken asma tavan sadece tavanlara uygulanır ve tavan ile asma tavan arasında seçilen tij mesafesi kadar bir alan olur. Asma tavan ayrıca karolar olarak sökülüp kolayca takılan profiller olarak bilinir. Asma tavan işçiliği de alçıpana göre daha kolay olup fiyat olarak daha farklı malzemeler olması nedeni ile daha pahalıdır.