Taştan Dekorasyon ile yaşam alanlarınızı yenileyin… Sakarya’nın güvenilir boya & badana firması…

Taştan Dekorasyon
  • Boya
  • Badana
  • Boyacı
Hizmetleri...

Sakarya Boya

Boya Uygulaması

Özellikle binaların dışında ve içinde uygulanan boyalar, ortamın farklı bir havaya bürünmesine yardımcı olur. Binaların dış kısımlarının komple boyanması esnasında en kaliteli boyanın seçilmesine dikkat edilmelidir. Evin içerisinde de odalara uygulanan boya seçimlerinde eşyalara uygun bir renk seçimine önem verilmektedir. Emin ellerde yapılması istenen boya işlemi çok da zor değildir.

Teknolojik anlamda kendini geliştiren Sakarya’da boya işlemleri konusunda da büyük gelişme yaşanmıştır. Her ortama göre farklı renklerde seçilebilen boya fiyatları, seçilen marka ve boya kalitesine göre değişir. Sakarya’da en iyi ustaya en iyi boya seçimi ile yaptırılan boya işlemlerine ödenen masraflar, diğer şehirlerdeki boya işlemlerine ödenen paraya göre daha uygun olmaktadır.

Sakarya Boya Badana

Boya Nedir?

Uygulandığı yüzeyleri güzelleştirmeye yarayan boya, uygulandığı alan üzerinde koruyucu tabaka meydana getiren ve kimyasal olan bir maddedir. Cinsi ve kullanma şekline göre farklılıklar göstermektedir. Birçok ayrı renkte olabilen boya, iç ve dış mekânlarda istenildiği renkte uygulanabilmektedir. Öncelikle yüzey hazırlığı yapılır ve birinci kat astar çekilir. Macun uygulaması ve ikinci kat astardan sonra son kat boya işlemi ile boyama bitirilmiş olur. Bu konuda Sakarya ilindekiler çok şanslıdır. Kaliteli işçilik ile boya yapan usta çok fazladır.

Badana Nedir?

Duvarları boyamak için sulandırılmış olan kirece badana denilmektedir. Aslında boya ile hemen hemen aynı şeylerdir. Eskiden kireç badanalar yapılırken, şimdilerde plastik badana ile duvar kâğıtları kullanılmaktadır. Sakarya’da boya ve badana işini yapan işinin ehli usta bulmak çok kolaydır.

Sakarya Boyacı

Boyama Nedir?

Her yıl belirli dönemlerde binanın içinde ya da dışında yapılabilen güzelleştirme ve temizleme işlemine boya denilmektedir. Ortamın daha estetik olmasını sağlayan boya işlemi, daha temiz ve ferah bir ortama kavuşmayı da sağlar. Boyanın birçok rengi vardır ve isteğe bağlı olarak uygulanan bu renkler değişebilir.

Boyacı Nedir?

Boya işlemini yapan usta kişiye boyacı denir. Sakarya boyacı konusunda daima en iyi alternatifleri sunmaktadır. Sakarya boyacı yalnızca boya yapmakla kalmaz, bir yandan da duvar yüzeyinde meydana gelen hasarların boya öncesinde tadilatını yapar. Bu tadilat yapılmaz ise boyanın görüntüsü de hiç hoş olmaz. Bu nedenle seçilen boyacının gerçekten işinin ehli olması konusunda çok dikkat edilmelidir ve bilinen Sakarya boyacılar ile çalışılmalıdır.

Sakarya Boya Firmaları

Boya işlemleri hemen hemen her yık yapılan bir temizlik işidir. Hem iç mekânın hem de hem de dış mekânın görsel anlamda daha güzel görünmesini sağlayan boya işlemi, o alanın temizlenmesini de sağlar. Boya işlemi işini bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle Sakarya boya firmaları arasından bir seçim yapılacağında, firmanın vereceği ek hizmetlere de bakılır.

Sakarya Boya Firmalarının Verdiği Ek Hizmetler

Sakarya’da boya firmalarının sayısı bir hayli fazladır. Bu nedenle rekabet ortamı vardır. Buna göre firmaların boya dışında sağladığı ek hizmetler şunlardır:

* Dış cephe boyaları
* Boya satışı
* Boya fırınlama
* Mobilya boyama
* Toz boyanın geri dönüşümü
* Perakende boya
* Yağlı boya satışı
* Boya tabancaları satışı

Sakarya Boya Ustası

Rutubetleri de kapatabilirler

Boya ustası, boya ve badana işini yapan kişidir. Bazı ustalar boya işini tek başına yaparken bazıları ekip kurar. Boya ustaları genel olarak duvarlardaki dökükleri ve rutubetleri de kapatarak alçı ile sıva işlerinde de ehlidirler. Boya ve badana fiyatları boya yapılacak yerin metre karesine ve titiz çalışılıp çalışılmayacağına göre değişiklik göstermektedir.

Boya ustalarının yaptığı işler

Sakarya’da; Makine ile yapılan duvar alçı, saten özellikli alçı, asma tavan işi, alçıpan özellikli bölmeli duvar, boya ve badana, duvar süs kağıtları, kartonpiyer tabakalar bu ve benzeri ev ile ofis tadilatları ve boya işleriyle alanında uzman sertifikalı ustalar bulunmaktadır. Bir boyacının boya ustası olarak kabul edilmesi için meslekte 5 yılı doldurması gereklidir.

Sakarya Boya Fiyatları

Boya fiyatları genel olarak metre kare hesabına göre değişmektedir. Bunun yanında kullanılan boyanın kalitesi de fiyatı etkiler. Bir diğer fiyat belirleyen unsur ise tek kat ya da çift kat seçimidir. İç cephe boyaları ile dış cephe boyaları farklı olduğundan fiyatlar değişir. Dış cephe boyaları daha kaliteli ve uzun ömürlüdür, yağmura, kara ve rüzgâra dayanıklıdır. Bu yüzden iç cepheye göre daha zahmetlidir ve maddi açıdan daha pahalıdır. Boya araç ve gereçleri boya ustası tarafından temin edildiğinden ekstra bir ücret ödenmez, tüm ücretler içine dâhildir. En ucuz boya ile evinizi boyatmak isterseniz bu boyanın maksimum dayanacağı süre 1 yıldır. Bu yüzden kaliteli boya kullanmayı ve uzun vadeli temizlik ile şıklığı tercih etmeniz önerilir.