Taştan Dekorasyon ile yaşam alanlarınızı yenileyin… Sakarya’nın güvenilir duvar kağıdı firması…

Taştan Dekorasyon
  • Duvar Kağıdı
Hizmetleri...

Yaşam alanlarına bambaşka bir hava katmak, size özel birbirinden zarif modeller sayesinde eşsiz bir görünüm elde etmek isteyenlerin vazgeçilmezi haline gelen duvar kâğıdı, dekorasyon amaçlı kullanımının yanı sıra teknolojinin gelişmesiyle beraber kullanılan malzemelerin kalitesindeki artış ile yalıtım ve duvar yüzeyini etkili biçimde korumak için de sıklıkla tercih edilir.

Taştan Dekorasyon olarak; su geçirmeyen ve nem oluşturmayan yapısı sayesinde uzun yıllar kullanım imkânı sunması,  temizliği ve bakımının son derece kolay olması, size özel ve en uygun fiyat garantisi gibi etkenler göz önünde bulundurulduğunda gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz ve profesyonel ekibimiz ile yaşam alanlarınıza daha modern ve eşsiz bir görünüme kavuşturacak size özel tasarımlarla birbirinden güzel duvar kâğıdı modellerini sunmaktan onur duymaktayız. Hemen bizimle iletişime geçin ve sunduğumuz tüm ayrıcalıklardan hemen yararlanın.

 

Duvar Kâğıdı Seçimi

Her bütçeye uygun yüzlerce farklı renk ve desendeki duvar kâğıdı modellerimiz ve size vereceğimiz altın değerindeki öneriler sayesinde tarzınıza en uygun duvar kâğıdını seçebilmeniz mümkün.

  • Duvar kâğıdı uygulaması yapacağınız oda küçükse, tercih edeceğiniz duvar kâğıdının büyük desenli ve koyu renkte olmamasına dikkat ediniz. Bir odanın büyük bir kısmını duvarların kapladığını düşünürsek büyük desenli ve koyu renkteki duvar kâğıtları boğucu bir etki yaratarak odanın, olduğundan daha küçük görünmesine neden olabilir.
  • TV ünitesi gibi gözün sürekli etkileşimde olacağı eşyalarınızın bulunduğu duvarlarda, karmaşık desenli ve farklı renklerdeki göz yorabilecek duvar kâğıtlarını tercih etmekten kaçınmalısınız.
  • Odanız eğer yeterli miktarda ışık almıyorsa açık renkli duvar kâğıtlarını tercih etmenizde fayda var. Açık renklerin ışığı yansıtma özelliği sayesinde odanıza daha aydınlık bir hava kazandırmak mümkün. Odadaki ışık miktarı yeterliyse açık veya koyu olmak üzere farklı desendeki duvar kâğıdı modellerimizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
  • Farklı renklerdeki duvar kâğıtlarını yaşam alanınızda kullanmak istiyorsanız, renklerin insan bünyesinde yarattığı etkileri araştırmanızda fayda var.
  • Bunların yanı sıra; dikey çizgili desenlere sahip duvar kâğıtlarının kullanılması halinde yüksekliğin artması, birbirine zıt desen ve renklerdeki duvar kâğıtlarının yatay olarak kullanılması halinde derinliğin artması ancak yüksekliğin azalması gibi illüzyonlar yaratan küçük hileler hakkında bilgi sahibi olarak yaşam alanınızın mevcut alanına hacim kazandırabilirsiniz.

 

Duvar Kâğıdı Çeşitleri ve Özellikleri

Duvar kâğıtlarının, kullanılan malzemelere göre değişen birçok çeşidi bulunmaktadır.

Vinil duvar kâğıdı; en yaygın kullanım alanına sahip duvar kâğıdı çeşididir. Üretiminde PVC astar kullanılması nedeniyle klasik duvar kâğıtlarına kıyasla güneş ışığına daha dayanıklıdır.

Tekstil tabanlı vinil duvar kâğıdı; tabanı birçok duvar kâğıdı çeşidinin tabanından farklı olarak tekstil ürünlerinden oluşan duvar kâğıdı çeşididir. Uzun yıllar kullanım ömrü sayesinde yoğun olarak kullanılan alanlarda tercih edilir.

Tekstil duvar kâğıdı; üst yüzeyi tekstil ürününden üretilmiş olup, vinil duvar kâğıdına kıyasla çok desenli bir duvar kâğıdı çeşididir. Aynı zamanda akustik özelliğe sahiptir.

Boyanabilir duvar kâğıdı; yine vinil esaslı olup, uygulandıktan sonra istenildiği takdirde boyanabilir özelliğe sahip duvar kâğıdı çeşididir.

Cam tekstili; kum ve kireçten üretilir ve bünyesinde cam ipliklerini barındırır. Dekoratif desen seçenekleri yaşam alanına benzersiz bir etki sağlaması nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

 

Duvar Kâğıdı Uygulaması

Duvar kâğıdı uygulaması yapılacak duvar, üzerindeki pürüzler giderilerek kaplama için uygun hale getirilir. Alçı sıva veya çimento ile yapılmış duvarlar, saten alçı uygulamasının ardından kuruması beklenerek duvar kâğıdı uygulamasına hazır hale gelir. Bu aşamada alt zeminin pürüzsüz olması, duvar kâğıdının etkili biçimde uygulanması için oldukça önemlidir. Aksi takdirde zemindeki bozukluklar duvar kâğıdı üzerinden kendini belli ederek hoş olmayan bir görünüme neden olur.

Zemin, duvar kâğıdı uygulamasına hazır hale geldiğinde, kullanılacak duvar kâğıdı kesilerek yapıştırma işlemine hazırlanır. Duvar kâğıdına özel olarak kullanılacak toz halindeki yapıştırıcı, belirli miktardaki suyla karıştırılarak elde edilir ve en uygun şekilde uygulanır. Taştan Dekorasyon olarak; deneyimli ve profesyonel ekibimizle her türlü yüzeye duvar kâğıdı uygulamasını sizin için yapmaktayız. Detaylar için bizimle iletişime geçin.

Yaşam alanınızın dekorasyonunu, birbirinden şık ve zarif duvar kâğıdı modellerimizle profesyonel olarak tamamlayın, tarzınızı yansıtan tasarımlarla evinizin modern görünümünün tadını çıkarın. Size özel fiyatlarımızı öğrenmek ve duvar kâğıdı hakkındaki tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz.