Taştan Dekorasyon ile yaşam alanlarınızı yenileyin… Sakarya’nın güvenilir fayans döşeme firması…

Taştan Dekorasyon
  • Fayans
  • Seramik
Hizmetleri...

Sakarya Fayans Fiyatları

Birçok alanda büyük avantajlar sağlayan fayanslar, özellikle son zamanlarda çok fazla talep görmeye başlamıştır. Birçok farklı türü bulunan fayansların uygulanması genelde aynı temele dayanır. Farklı desen ile renklerde bulunan fayanslar, kalitesine göre değişik fiyatlarda sunulmaktadır.

Duvar döşemelerinde ya da yer döşemelerinde ihtiyacı tam anlamı ile karşılayan fayanslar, usta bir işçilik ile yapılmalıdır. Hem sıvayı yapan başarılı fayans ustası, hem de fayansların düzenli bir şekilde dizilmesini sağlar. İçerisinde gözenekli şekilde kırıklıklar bulunan fayanslar, birden çok pişirilmiş olan seramiğe denilmektedir. Seramiklere göre daha düzgün görünen fayanslar, mutfak ve banyo duvarlarında da tercih edilmektedir.

Sürekli kendini geliştiren Sakarya’da fayans sektörü de hızlı bir şekilde gelişmiştir. İnsanlar her ortamda ayrı bir şıklık yakalamak için fayans modellerini tercih etmektedir. Birçok alanda dayanıklı olması nedeni ile kullanılan fayansların fiyatları değişmektedir. Fayans çeşitlerinin çok olması, hem kaplama fiyatlarını hem de kullanılacak olan fayansın fiyatını değiştirmektedir. Genelde uygun fiyata satışı sunulan fayans modelleri ile her ortama ayrı bir şıklık kazandırılabilir.

Sakarya Fayans Ustası

Seramik malzemelerin uygulanacak alana en güzel şekilde dizilmesini sağlayan fayans ustaları, her işi en iyi şekilde yapmak için büyük bir titizlik ile çalışırlar. Türkiye genelinde bu işi yapan fayans ustalarının sayısı çok fazladır.

İnsanların ihtiyaçlarına ve taleplerine kısa sürede çözümler üreten fayans ustaları, işleri organize ederek koordineyi sağlamaktadır. Diğer ustalara göre bazı avantajları da vardır. Hem sıvayı yapabilen seramik ustaları, hem de seramiklerin itina ile dizilmesini sağlar.

Fayans döşemelerinde gelişmiş teknikleri kullanan Sakarya fayans ustaları, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak amacı ile kaliteden ödün vermeden hizmet sağlamaktadır. Mekânları kusursuz bir güzelliğe ve görselliğe kavuşturan fayans ustaları, evinizi güzelleştiren detaylar ile sizleri buluşturmaktadır.

Sakarya’da işinin ehli olan ve müşterilerinin her türlü istek ve talebini önemseyerek işleri bu istek ve taleplere göre yürüten fayans ustaları çok sayıda bulunmaktadır. İşlerini eksiksiz olarak söyledikleri anda bitiren fayans ustaları, ortamın bambaşka bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Her alanda olduğu gibi bu alanda da gelişmiş olan Sakarya’da en iyi fayans ustalarını bulabilirsiniz.

Fayans Nasıl Döşenir?

Fayans döşemek için ilk olarak zeminin düz olduğundan emin olunmalıdır. Ardından doğru alet ve edevatlarla fayans döşeme işlemine başlanmalıdır. Fayans döşeme işlemi için gerekli olan malzemeler fayans kesme aleti, mala, inşaat terazisi, spalula, plastik tokmak ve artı şeklinde küçük plastik parçalar gereklidir.

Fayans Döşeme İşlemi

İlk olarak zeminin düz olup olmadığı inşaat terazisi ile kontrol edilir. Daha sonra zemin düz değil ise düzleme işlemi yapılır. Ardından zemine belli bir yere kadar harç dökülür ve fayans üzerine yerleştirilir. Daha sonra plastik tokmak ile fayans dengeye getirilir ve peşine bir fayans daha konulur. İki fayansın arasına plastik artılardan koyarak fayansların arasındaki ince boşluk korunarak fayans döşeme işlemine devam edilir. Önce zemine harç konulur, ardından harcın üzerine fayans konur ve fayans dengeye getirilir. Bu şekilde fayanslar dengeli bir şekilde döşenir. Fayans döşeme işleminde belli bir alan bittikten sonra inşaat terazisi ile fayansların yükseklikleri ölçülerek dengede olup olmadıkları kontrol edilir. Daha sonra bütün alanın fayans döşeme işlemi bittikten sonra fayanslar arasına yerleştirilen artı işaretlerinin oluşturduğu boşluklara derz dökülür ve alanın kuruması beklenir. Böylece fayans döşeme işlemi tamamlanmış olur.

Fayans Neyle Temizlenir?

Fayanslar evimizin genelinde mevcuttur ve genel olarak çabuk kirlenen odalarda yer alır. Bunlar tuvalet, banyo, mutfak gibi odalar. Peki, bu odalarda oluşan zorlu kirler nasıl ortadan kalkar? Bu kirleri temizlemenin basit yolları vardır. Madde madde gidecek olursak;

Deterjanlı madde kullanarak temizleme yöntemi

Deterjanlı ürünler fayans temizliğinde kullanılabilir. Fayanslara her hangi bir zararları yoktur. Deterjanlı ürününüzü marketinizden alınız. Bir süngere sürünüz ve sünger vasıtasıyla oluşan kirlerin üzerine sürtünüz. Kirler 1 ile 5 dakika arasında çıkacaktır.

Organik madde kullanarak temizleme yöntemi

Eğer markete gitmek istemiyorsanız ya da bütçeniz buna uygun değilse evinizdeki doğal maddeler yardımıyla da kirleri büyük olasılıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Evinizdeki bir beyaz sirkeyi lekenin üzerine dökünüz. Sünger veya bez yardımıyla biraz beklettiğiniz lekeyi çitilemeye başlayabilirsiniz. Leke kısa sürede çıkacak, fayanslarınız parlayacaktır. Eğer evinizde bez ya da sünger yoksa diş fırçası yardımıyla da fayanslarınızdaki kirleri sökebilirsiniz. Öte yandan bir diğer doğal yöntem ise karbonattır. Tıpkı sirke gibi karbonatı lekeye dökünüz. 5 dakika bekledikten sonra kabaran lekeyi rahatça çıkarabilirsiniz.

Fayans Nasıl Kesilir?

Fayans kesmek dikkat isteyen bir konudur. Çünkü fayans çabuk kırılabilir bir malzemedir. Dikkatli kesilmezse yanlış kırılabilir. Fayans taşını kesmek için ilk önce fayansı kesmek istediğiniz yerinden bir kalem yardımıyla işaretleyin. Fayansın bir ucunu Kesme makinesinin 0 noktasına getirin.

Alt taraftan üst tarafa doğru, fazla bastırmadan, fayans makinesi ile ileri tarafa doğru fayans malzemesi çizilir.

Bu işlem bittikten sonra, fayansı yerinden hiç oynatmadan, makinenin baskı ayaklarını fayansın çizilmiş olduğu bölümüne hafifçe bastırılarak kırılması sağlanır. Ancak bu işlemde fayans yerinden oynatılırsa fayansın yanlış yerinden kırılmasına neden olur. Bu sebeple mümkün olduğunca sabit tutulmalı.

Fayans kesme makinesi ile ister düz isterse çapraz kesim yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise makinenin kesen ucunun kontrol edilmesidir. Eğer makinenin kesen ucu deforme olduysa fayansı çizemediği için fayansın yanlış yerden kırılmasına yol açacaktır.

Elektronik Makine İle Kesim

Manuel makinelerin yanı sıra elektronik makineler ile de kesim yapılabilmektedir. Daha sert ve kalım fayans ve seramiklerde elektronik makineler kullanılmaktadır. Çünkü bu tür malzemelerin manüel el makineleri ile kesilmesi imkansızdır.